Aussois, lyžování Francie

aussois-lyžování-francie
lyžařské středisko v údolí Maurienne, Savojské Alpy

Aussois se rozprostírá na jižních svazích malebného horského údolí Maurienne, 7 km od Modane, nedaleko národního parku Vanoise. Horské středisko Aussois je rájem zimních sportů. Centrum tvoří dobová zástavba, na kterou navazují nově vybudované ubytovací komplexy, postavené v původním stylu.

V horní části sjezdovek, které jsou na otevřených svazích, se nabízí mnoho skvělých možností projížděk ve volném terénu, odkud se ve větších výškách při jasném počasí otvírá nádherný pohled na alpské velikány. Ve spodní části lyžařské oblasti jsou sjezdovky mezi lesním porostem, především mezi borovicemi. Díky umělému dosněžování je zajištěn dojezd na lyžích do střediska po celou sezónu. Se 6-denním skipasem Aussois můžete jeden den lyžovat ve středisku Valfréjus nebo v La Norma, za zvýhodněný tarif i v jiném středisku oblasti Maurienne. Za příplatek je možno zakoupit skipas bez omezení přístupu do oblastí La Norma a Valfréjus. Se 6-denním skipasem máte také možnost lyžovat jeden den zdarma na běžeckém okruhu Aussois - Sardieres. Jednodenní pronájem kompletní běžecké výbavy od 6 EUR. V období zimy je z Aussois pravidelné autobusové spojení s ostatními středisky: úterý Val Thorens přes stanici Orelle (příplatek na pernamentku 15 EUR, 3 údolí - 21 EUR), středa La Norma, čtvrtek Valfréjus. Zpáteční jízdenka na autobus cca 5 EUR.

aussois-lyžování-francie

Ubytování Aussois

Lyžařům nabízí Aussois ubytování v apartmánech různých typů a velikostí. Většina apartmánových objektů je situována v horní části střediska, nedaleko dolní stanice lyžařských vleků a lanovek.

Pro všechny fanoušky lyžování ve Francii nabízí Aussois výborné ceny ubytování i skipasů.

Specialistou na lyžování v této oblasti Savojských Alp je cestovní kancelář SLAN tour.
Aussois, apartmány - on-line rezervace

Tipy na lyžování v Aussois