Dolomity - italské Alpy poznávací

Dolomity

O Dolomitech se někdy s nadsázkou říká, že jsou nejkrásnějším pohořím na světě. Nesporně však patří k nejkrásnějším částem Alp. Pro jejich bizarní tvary, jsou také často nazývány "Královnou Alp".

Dolomity jsou mekou turismu. Mají zde své místo milovníci zimních sportů, horolezci, turisté, ale i obdivovatelé historických památek i moderních středisek. Hlavními centry jsou: Rocca Pietore ležící hned vedle nejvyšší hory Marmolada regionu Veneto, Alleghe, Falcade, Auronzo, Cortina d'Ampezzo, Arabba, Ortisei a San Martino di Castrozza. Pohoří je propojeno řadou dálkových cest, kde jedna z nejslavnějších je Alta Via 1, na jejíž absolvování je třeba až 8 dní a spojuje také několik horských chat.

Mnoho lidí dnes navštěvuje Dolomity kvůli množství zajištěných cest tzv. „via ferrata“. Ferraty mají v pohoří velkou tradici. Zde se pravděpodobně za první světové války zrodila myšlenka zajištěných cest, které měly zprvu pouze napomáhat pohybu vojáků v nepřístupném terénu jakým Dolomity jistě jsou.

Dolomity - poznávací zájezdy / on-line rezervace

Tipy na zájezdy do italských Dolomit

Sirmione -

DOLOMITY A LAGO DI GARDA

Žádná jiná oblast Alp nemá tak pestrou nabídku téměř nekonečného množství túr jako členité Dolomity. Tato horská oblast nebudí jen zájem turistů a horolezců, ale ve zdejší vzácně rozmanité přírodě najdou mnoho krás i všichni pozorní návštěvníci, milovníci přírody a fotografové. Vždyť právě zde lze spatřit šťavnaté zelené louky v blízkosti strmých skalních domů, malebné modřínové lesy v údolích a průzračná horská jezera s odrazem skalních štítů.
Termďż˝n: 14.09.2022 - 18.09.2022     Cena od: 6290 Kďż˝