Val Cenis, lyžování Francie

stále populárnější lyžařské středisko v údolí Maurienne, Savojské Alpy
termignon-lyžování-francie

Val Cenis (1.400 - 2.800 m n.m.) patří mezi menší francouzská zimní střediska v Savojských Alpách. Vhodný je především pro rodiny a lyžaře, kteří hledají klidnější místa k lyžování. Val Cenis je členěno na dvě vesničky s historickým centrem Lanslebourg a Lanslevillard, vzdálených 3 km (spojení mezi nimi je zajištěno bezplatnými skibusy).

Val Cenis se může chlubit výjimečnou úrovní sněhových podmínek na 80 km značených sjezdovek vedoucích mezi borovicemi a modříny. Ti nejodvážnější zde mohou využít freeride lokality až do výšky 3370 m n. m. Val Cenis nabízí unikátní, přírodní a proměnlivý reliéf, který uspokojí očekávání všech sportovních nadšenců. Skipas umožňuje lyžovat také jeden den ve středisku Termignon, za příplatek 17 EUR také ve Val Thorens (přístup kabinovou lanovkou z Orele).
Od nové sezony 2008/09 by měly být propojeny lyžařské oblasti Termignon a Val Cenis novou lanovkou. Možnosti lyžování v obou střediscích se tak výrzně zvýší.

Ubytování Val Cenis

Lyžařům nabízí Val Cenis ubytování v apartmánech různých typů a velikostí. Jednoznačnou předností střediska je to, že všechny apartmánové objekty jsou umístěny v blízkosti dolní stanice lyžařských vleků a lanovek.

Pro všechny fanoušky lyžování ve Francii nabízí Val Cenis výborné ceny ubytování i skipasů.

Val Cenis, apartmány - on-line rezervace

Tipy na lyžování ve Val Cenis