Valfrejus, lyžování Francie

valfrejus lyžování francie, savojské alpy
lyžařské středisko v údolí Maurienne, Savojské Alpy

Valfrejus (1.550 - 2.737m n.m.) je lyžařské středisko umístěné přímo v srdci údolí Maurienne, vedle národního parku „La Vanoise“. Valfrejus si zachovává spíše rodinný ráz, který podtrhuje zdejší citlivá architektura i situování budov.
Středisko nabízí řadu dalších možností sportovního a kulturního vyžití a relaxace po celodenním lyžování včetně bazénu.

Apré-Ski: restaurace, bary, noční klub, sportovní prodejny, půjčovny lyží a snowboardů, paragliding, noční lyžování, přírodní kluziště, squash, zábavní centrum s kuželkami, videohrami, kulečníkem a bazén.

Lyžování ve Valfrejus

Velká část sjezdovek se nachází nad hranicí 2000 m a jsou orientovány na sever, což je jistou zárukou dobrých lyžařských podmínek po celou zimní sezónu.
Ve středisku jsou také organizovány soutěže pro děti a večerní lyžařské a snowboardové show. Vyznavači freeridu si také příjdou na své. Kvalitní profil sjezdovek s převýšením 1200 m (modré sjezdovky jsou spíše červené), velmi dobrý poměr kapacity lanovek a vleků k počtu lůžek.
Skipas "Valfrejus" umožňuje jednodenní lyžování ve středisku La Norma nebo Aussois, případně za příplatek 15,5 EUR také ve Val Thorens.

valfrejus apartmány, savojské alpy

Ubytování ve Valfrejus

Lyžařům nabízí Valfrejus ubytování v apartmánech různých typů a velikostí. Jednoznačnou předností střediska je to, že všechny apartmánové objekty jsou umístěny jen několik desítek metrů od lyžařských vleků a lanovek. Nabídka aprtmánů je poměrně pestrá. Většina lyžařů využívá apartmány kategorie ** nebo ***. U většiny apartmánů ve Valfrejus je k dispozici rověnž krytý bazén.

Pro všechny fanoušky lyžování ve Francii nabízí Valfrejus výborné ceny ubytování i skipasů.

Valfrejus, residence a apartmány - on-line rezervace

Tipy na lyžování ve Valfrejus