Alpy: lyžování Francie

Uvažujete o lyžování ve Francii? Že Francie nabízí lyžařská střediska, kde jsou k dispozici desítky vleků a lanovek a desítky někde až stovky kilometrů sjezdovek to ví téměř každý. Každý také ví, že za tuto kvalitu musí zaplatit. A ví, že cena té kvalitě plně odpovídá. Ale méně se již ví, že i zde existují lyžařská střediska, kde se cena denní permanentky pohybuje okolo 300-400 Kč. Což je cena více než srovnatelná s cenami v našich horách. A ani ubytování není o mnoho dražší.

A kvalita? Už jenom to, že se tyto střediska nacházejí ve výšce okolo 2000 metrů nad mořem ukazuje na určité výhody.

Zkuste se tedy podívat kde a za kolik se dá ve Francii lyžovat. Možná, že pak zjistíte, že vaše oblíbené Krkonoše vás přijdou mnohem dráž. A nakonec se třeba i pro vás slova lyžování Francie stanou synonymy.

Další informace o lyžování ve Francii (popisy středisek, ubytovací kapacity, individuální i autokarové zájezdy...)

Naše tipy na cenově dostupné lyžování ve Francii:

Valfrejus

Valfrejus, lyžování francie

Středisko Valfrejus se nachází v srdci údolí Maurienne (Savojské Alpy). Valfrejus patří ke středně velkým střediskům Francie (7 lanovek, 23 sjezdovek o délce 65km), takže je ideální pro lyžaře kteří nechtějí utrácet za drahé skipasy a ubytování v největších lyžařských střediscích, ale přesto si užít skvělé lyžování.

Termignon

Termignon, Savojské Alpy

Termignon patří mezi menší Francouzská lyžařská střediska. Je vhodný především pro rodiny a lyžaře kteří hledají klidnější místo k lyžování.

Aussois

Aussois, lyžování ve francii

Aussois nabízí krom dobrých podmínek pro sjezdové lyžování (celková délka sjezdovek je 55km) také cca 30 km upravovaných tratí pro běžkaře.

Tipy na lyžování ve Francii