Rauris, lyžování Rakousko

lyžování ve "zlatém údolí"
rauris-lyžování-rakousko

Ideální lyžařské středisko pro rodinnou zimní dovolenou. Lyžařská oblast Rauris s lyžařským střediskem Hochalmbahn je jedním z nejhezčích alpských lyžařských areálů. Nachází se v malebném prostředí Vysokých Taur - s ohledem na jejich ochranu zde vyrostlo jen menší rodinné středisko s 35 km sjezdovek s kompletní nabídkou náročností, 10 lanovek a vleků, 45 km běžkařské stopy.
Výhodná poloha tohoto údolí nabízí hostům možnost využít i známá lyžařská centra v okolí. Např. několik lyžařských areálů v sousedním údolí Gastein, či nepříliš vzádlená lyžařská oblast Kaprun / Zell am See.
Po lyžování můžete relaxovat v termálních lázních, které jsou v cca 20 km vzdáleném Bad Hofgasteinu nebo v Bad Gasteinu. Přímo v Raurisu je i kluziště, v údolí jsou upravované zimní cesty pro pěší a dovolenou si můžete zpestřit třeba projížďkou na saních tažených koňmi nebo sáňkařským večerem.
Vzdálenost Praha - Rauris: 480 km.

Sjezdové tratě

Přehledný terén, téměř prázdné svahy a mnoho lehkých sjezdovek - to je stručná charakteristika lyžařského areálu na Rauriser Hochalmen. Navíc má toto malé příjemné lyžařské středisko značnou záruku jistoty sněhu. Až do nadmořské výšky 2.170 m na Schwarzwand vyveze vrcholová lanovka lyžaře a snowboardisty. Z nejvyššího bodu tohoto lyžařského areálu je nádherný panoramatický výhled. Zároveň je výchozím bodem na jednoduché lyžařské louky, na kterých si ale i pokročilí lyžaři rádi zajezdí.
Začátečníci by nejpozději u horské chaty Helmalm měli odbočit směrem na Kreuzboden, neboť následný sjezd do údolí již vyžaduje určité lyžařské znalosti a dovednosti. Milovníci jízdy ve volném terénu mají vhodné trasy na východním svahu vedle lyžařského vleku Gratlift. Jsou tu také možnosti jízdy vedle mnoha sjezdovek. Této oblasti ale dominují především lehké, nanejvýš středně těžké sjezdy. Začátečníci a děti najdou vhodný cvičný terén se dvěma lyžařskými vleky a mírnými svahy u spodní stanice lanovky Hochalmbahn.
Běžkařům se toto široké údolí představuje ze své nejkrásnější strany. Je na každém, zda běžeckými stopami liduprázdného údolí Seidlwinkeltal proběhně hbitě, anebo si svou jízdu dlouhým údolím požitkářsky vychutná s průběžnými přestávkami od samoty k samotě. Pro rychlou večerní túru je přímo v obci Rauris sice krátká, ale půvabná a značená běžecká stopa vedoucí podél řeky Ache.

Ubytování v oblasti údolí Rauris

V oblasti Raurisu naleznete ubytování především v hotelech a penzionech.
Rauris, hotely a penziony - on-line rezervace

Tipy na lyžování v Rauris